Z Benešova na rozhlednu Kuníček (22. 10.2005)

TRASA Benešov u Praky - Konopiště - Chvojen - Tvoršovice (obrovské golfové hřiště) - Zahrádka - Libeč - Maršovice - Strnadice (za Velkým Sedlečským rybníkem už se napojujeme na známou trasu z Prahy do Vídně) - Klimětice - Kosova Hora - Sedlčany - (nejfrekventovanější úsek dnešní trasy) Vysoký Chlumec - Týnčany - Mikův Mlýn - Rybníček - Kunín - Kuníček (rozhledna) - Petrovice - Milevsko - Opařany (81 km)

rozhledna Kuníček Telekomunikační věž, kterou si s jinými nespletete. Důkaz toho, že to jde i jinak a krása s funkčností se nevylučují. Je zvláštní, je svá a navíc její otvírací doba přeje poutníkům. Že má otevřeno i v říjnu není u rozhleden samozřejmostí, byť chladný podzimní vzduch nahrává výhledům víc než léto, a že byly dveře dokořán i v pět hodin odpoledne už mi přijde vyloženě nadstandard. Podle webu je otvírací hodina dokonce až do 19.00. Ale ani ten, kdo by zde našel dveře na zámek nemusí zoufat, protože daleké výhledy se otvírají i od paty rozhledny. Od parkoviště v obci Kuníček je to cca 500 m na dohled. A ještě jednomu neotřelému nápadu vdechli lidé u Kuníčku život. Petrovicko - kraj kamenů má teď křížovou cestou s jednotlivými zastaveními, jak jinak než vytesanými do žulových balvanů. Začíná u parkoviště pod rozhlednou a co mi přišlo obzvlášť kouzelné, že každý z těch bludných kamenů má svého sponzora z některé z okolních obcí.

rozhledna Kuníček rozhledna Kuníček rozhledna Kuníček rozhledna Kuníček rozhledna Kuníček rozhledna Kuníček rozhledna Kuníček rozhledna Kuníček - panorama
úvodní stránka poslední aktualizace: 13.8.2007 - fotogalerie 2007