Lago di Garda

Dolomity

Motto: Je to mokré, je tam tma a jsou na tom žebříky. Co je to?

Bylo nás sedm. A také byly hory. Hory v okolí Lago di Garda. Žádný přechod hřebenů. Pouze jednodenní túry jen tak nalehko, večer jsme se vždycky vraceli k autu. Ale to počasí... koneckonců co bychom od listopadu chtěli.

Třetí den jsme vyrazili na nejvyšší vrchol oblasti. Zeměpisných údajů se nedočkáte, paměť je děravá a v rozhodujících okamžicích nikdy není po ruce tužka. Ráno poprchalo, takže jsme vycházeli poměrně pozdě a když jsme dorazili k nástupu na jištěnou cestu rozpršelo se ještě víc. Porada skončila rozhodnutím vzít to bližší cestou, tudíž přes kopec nad námi. Vrcholek skutečně nebyl daleko. Vítr fučel, i přes pláštněky jsme byli mokří jak myši, ruce přimrzaly ke kovovým žebříkům. Nálada ovšem byla výborná.

Cesta dolů dle ukazatelů slabé dvě hodinky. Lezli jsme to přes tři. Tma přede mnou, tma za mnou, podle mapy už rovná cesta. Když tu před námi (resp. pod námi), kde se vzal tu se vzal, šedesátimetrový žebřík mizící kdesi ve tmě. Jen jsme po sobě kouli a začli se strašně nahlas smát. Naštěstí pak kdosi vytáhl baterku.

Do města jsme dorazili po osmé. Parta exotů v úvazcích a přilbách, ačkoliv o skálu bys v okolí několika kilometrů nezavadil (ale ty přilby byly jediné místo, pod kterým bylo trochu sucho). Zmrzlí, mokří, hladoví. Koho by taky napadlo brát si na tuhle odpolední vycházku svačinu. Kašleme na bonton a provozujeme striptýz uprostřed rušné ulice. Zároveň probíhá čilý výměnný obchod. Suchá trička a ponožky jsou ceněným artiklem. Nikdo nepočítal s každodenním převlékáním.

Ještě bych mohla vyprávět třeba o následné noční dobrodružné jízdě při hledání plácku na spaní. Ale nedá se, je třeba zažít. Málem jsme absolvovali ještě jeden klettersteig, bohužel chyběl nám dost velký úvazek na auto. Následovalo noční postávání okolo vařiče a Saša vyprávěl a vyprávěl a vyprávěl.

Poslední den jsme to zabalili hned po ránu a vzhůru dolů do Čech. A jako na potvoru vylezlo sluníčko.

úvodní stránka poslední aktualizace: 13.8.2007 - fotogalerie 2007